Přijďte se podívat na tradiční výprodej vystaveného zboží na naší prodejně, který probíhá pouze 2 x ročně.

Článků s podobným titulkem najdete na internetu mnoho. Většinou je v nich kus univerzání pravdy a dále propagace konkrétního produktu nebo výrobce. Někdo tvrdí, že kvalitní spánek zaručí více zón, jiný, že pouze kombinací vrstev dosáhnete té správné pozice pro zdravý spánek, že tužší či naopak měkká matrace je ta jediná správná volba, rošt lamelový či pevné desky atd. Co je tedy správně?

Zóny ani vrstvy nejsou důležité! Důležité jsou materiály a Váš pocit.

Hledejte materiály, které mají vysokou hustotu a dokáží kopírovat 100% lidské křivky, ale hlavně zkoušejte pečlivě a dejte si na čas. Lehněte si na matraci, zavřete oči, uvelebte se do své oblíbené polohy a vnímejte pocity svého těla. Vystřídejte všechny polohy, ve kterých obvykle spíte. Není od věci se do prodejny vrátit s odstupem dní a svůj výběr si potvrdit opakovaným testováním. Matraci (alespoň u nás koupenou) máte na 7 i více let, tak se určitě vyplatí jejímu výběru věnovat trochu času.

Na co se při testování a výběru zaměřit?

Zkoušejte matraci na podkladu, který máte doma.

Fungování pěnových matrací na různých podkladech se výrazně liší – desky matraci zpevní o 30% a tím zvýší tlak na klouby. A hlavně desky neumožňují matraci větrat – tím si snížíte životnost pěnové matrace až o 30%. Lamelový rošt naopak pomůže matraci přizpůsobit se vašemu tělu a výborně větrá.

Kombinaci roštu a matrace je ideální zkoušet doma – proto nabízíme možnost zapůjčení matrace k testování.

Vnímejte tlak na klouby.

Jakmile při zkoušení cítíte tlak na klouby, volte jinou matraci nebo kombinaci s jiným podkladem. Naše matrace se oproti konkurenci nezmění a nezměkne za půl roku, ale bude tlačit po celou dobu své životnosti stejně.

Hledejte materiály s vysokou hustotou.

Hustota materiálu nesouvisí přímo s jeho tuhostí. Vypovídá spíše o jeho kvalitě a životnosti. U pěnových matrací hledejte materiály s hustotou 65 kg/m3 a více. Matrace z takových materiálů nezmění své vlastnosti po celou dobu své životnosti.

  •  

Nepodléhejte předsudkům a mýtům.

Zkoušejte a ptejte se. Nabízíme individuální přístup a matraci Vám upravíme na míru dle Vašich preferencí. Při výběru matrací pro partnerskou postel rozhodně nemusíte mít obě matrace stejné. Každý jsme jiný a máme své preference.

Ptejte se, za co platíte!

Každý máme jiné finanční prostředky, ale jednu třetinu života strávíme v posteli a hlavní součást je matrace. Zamyslete se nad cenou, kterou chcete vydat za jednu noc. Kvalitní matrace s flexibilním materiálem s vysokou hustotou začíná u nás na 8100,-Kč a její garantovaná životnost je 10 let, což je investice 810,-Kč za rok tedy 67,50 Kč za měsíc. Naše základní studená pěna 5000,-Kč, garantovaná životnost 6 let což je 833,- Kč za rok což je 69,40 Kč za měsíc Levná matrace za 3000,- Kč má životnost 3 roky což je 1000,- Kč za rok což je 85,- Kč za měsíc. Ptejte se, za co platíte. Bohužel aktuálně na českém trhu je velké množství matrací vyrobených ze zbytků nebo druhé kvality. Prvotní je hustota, druhé kritérium je stálý a ověřený dodavatel a třetí je flexibilita. Hustý a flexibilní materiál od ověřeného výrobce zajistí spánek beze změn na mnoho let. Když sám prodejce nezná dodavatele pěn či není uvedena hustota materiálů, něco tají, či je něco v nepořádku.

 

Více informací najdete v článku o námi používaných materiálech a jejich vlastnostech.

Váš Frans Heirwegh, zakladatel a majitel společnosti AMAROST s.r.o.

606 606 637

Naši specialisté na zdravý a kvalitní spánek
vám ochotně poradí se správným výběrem

nebo nám zanechte vzkaz