Přijďte se podívat na tradiční výprodej vystaveného zboží na naší prodejně, který probíhá pouze 2 x ročně.

Jak se obecně pozná kvalitní matrace?

Lze to posuzovat podle mnoha kritérií. Použité materiály, jejich skladba a zpracování jsou nejpodstatnější. Podívejme se tedy na jejich vlastnosti.

Materiál jádra matrace zajišťuje zejména:

  • podporu páteře
  • flexibilitu
  • bodovou elasticitu
  • udržování vhodného mikroklimatu uvnitř matrace
  • životnost
  • dobrý a příjemný pocit při spánku

 

Zóny matrace

Obecně jsou matrace zónovány od jedné až sedmi zón. Za nejdůležitější zóny se dá považovat „tvrdší“ zóna, která se nachází pod zády ve střední třetině matrace, kde musí matrace poskytovat dostatečnou podporu páteři, aby se mohly uvolnit, prokrvit a relaxovat svaly kolem obratlů páteře a „měkká“ zóna pod rameny (tzv. ramenní kolíbka), která slouží k zejména při spaní na boku, kdy se ramena vyčnívající z profilu těla „zanoří“ do této měkké zóny a díky tomu zůstává páteř v oblasti ramen rovná. Pozn. dle odborníků na boku většinu noci spí cca 70% lidí.
Zóny lze nahradit 100% flexibilním materiálem, který reaguje přesně na křivky ležícího.

 

Matrace dle použitého materiálu

Obecně se matrace rozdělují do tří skupin:

  • Matrace vodní – specifický úzkoprofilový sortiment, mající poměrně úzkou skupinu zákazníků. Tyto matrace AMAROST s. r. o. nevyrábí.
  • Matrace pěnové – jsou to matrace, jejichž jádra jsou vyrobeny z pěnových materiálů různého původu.
  • Matrace pružinové – jsou to matrace, jejichž jádra jsou vyrobena z pružin různé konstrukce; takovéto jádro je pak zpravidla obaleno pěnovým materiálem.

Více o jednotlivých typech matrací dle použitého materiálu najdete v článcích:
Matrace pěnové a Matrace pružinové


 

Přehledně uspořádané matrace Amarost najdete ZDE

Co u nás nenajdete.

Amarost vyrábí pouze matrace z prodyšných materiálů, což vede i k jejich vyšší životnosti společně s hustotou pěn od 40kg/m3.
Proto nepoužíváme kokosové či kaktusové desky – už z názvu je znát, že se jedná o vyztužovací materiál, který nízko hustotní pěně dává pevnost, ale nedokáže zajistit dlouhodobě stejné fungování, neboť desku si můžete zlomit, udělat do ní díru jen kolenem. Ale co je horší, vyvíjí vysoký tlak na klouby a vnitřní orgány, což časem může vést ke zdravotním potížím. Je dobré si občas lehnout na zem, ale mnohem důležitější je dát tělu odpovídající odpočinek.
Dále u nás nehledejte v Čechách nejprodávanější RE pěnu – lehčená pěna.Jsou to zbytky pěn, někde bohužel i použitých matrací, které se pomelou a slisují do bloků. V zahraničí se tyto zbytky používají jako izolace, u nás se přidá lepidlo a všem se zdají krásné sny… )-:
U těchto matrací jsou uváděny nejvyšší hustoty, ale platíte jen za neprodyšné lepidlo. Pak se není divit jak velmi jsou u dětí časné alergie.

606 606 637

Naši specialisté na zdravý a kvalitní spánek
vám ochotně poradí se správným výběrem

nebo nám zanechte vzkaz